Booking.com

niedziela, 1 lipca 2018

Wydarzenia kulturalne lipca

Lipiec upływać będzie pod znakiem muzyki. Rozpoczyna się bowiem letni rodyjski Festiwal Muzyki, znany szerzej jako RHODES SUMMER FESTIVAL. W ramach tego Festiwalu przez całe lato odbywają się koncerty muzyczne gwiazd greckiej sceny muzycznej.


Oprócz tego odbywa się szereg przedstawień teatralnych, o których przeważnie nie piszę, gdyż ze względu na barierę językową większość nie będzie mogła z nich skorzystać. Umieściłam jednak w ramach wyjątku, dwa przedstawienia, jedno charytatywne przedstawienie taneczne dla dzieci oraz drugie, klasyczną grecką komedię Arystofanesa. Myślę, że nikt kto w szkole czytał klasyków nie
powinien mieć problemu ze zrozumieniem.

1 lipca od godz. 19:00 Zamek w Kritinia

Stowarzyszenie Kulturalne Kritinia zaprasza na drugi dzień średniowiecznego festiwalu. Będziesz mieć niesamowitą możliwość przenieść się w czasy średniowiecza za sprawą średniowiecznych tańców, żonglerów, którzy wykonają pokazy z ogniem oraz akrobatyczne. Na Zamku możesz spotkać króla i królową oraz ich rycerzy, a także posilić się potrawami i piwem. Nie przegap tego spektaklu.

7 lipca wieczorem Monolithos

W miejscowości Monolithos, w sobotę 7 lipca odbędzie się po raz 11-ty Święto Rolnika i Hodowcy. Jest to lokalne święto organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalne Monolithos „Nowe życie”. Corocznie przyciąga ono tłumy, które mają okazję uczestniczyć w tradycyjne zabawie z muzyką. Zagrają Matthew Giannoulis i Stratos Tsirakaki którzy obiecują zapewnić uczestnikom rozrywkę.
Na miejscu będzie można zakupić tradycyjne lokalne produkty oraz bezpłatnie spróbować jogurtu z miodem oraz rizogalo.

7 lipca godz. 21:00

Szkoła tańca Art of Dance prowadzona przez Joannę Seiti organizuje przedstawienie taneczne dla dzieci „Piękna i Bestia” w Teatrze w Średniowiecznej Fosie.  Wejście za darmo. Zamiast biletu będą zbierane lekarstwa dla organizacji „Lekarze serca”, którzy pomagają na całym świecie. Rodzaje leków, które zbieramy w tym czasie, to: antybiotyki dla dorosłych i dla dzieci, środki przeciwbólowe i kremy przeciwgrzybiczne.  Bawisz się, oglądasz i pomagasz!

7 i 8 lipca Soroni godz. 20:00 do 23:00

11 Święto Muzyki
Święto Muzyki to cykliczny, coroczny Festiwal muzyczny, który zapoczątkowany został w 2008 roku z okazji Europejskiego Dnia Muzyki. Od tamtej pory corocznie, w Agiou Soula koło Soroni odbywają się koncerty muzyczne i zabawy na świeżym powietrzu. Wstęp jest wolny dla każdego chętnego.

13 lipca godz. 22:00 do 24:00

Koncert Mariosa Frangoulisa w ramach RHODES SUMMER FESTIVAL w Teatrze w Fosie.
Bilety w cenie 15 euro.

14 lipca godz.21:30 do 23:30

Koncert świetnego śpiewaka ludowego Dimitrisa Basisa i Nikol Saravakou. Koncert odbędzie się w Teatrze im. Meliny Mercouri w Fosie. Przychód ze sprzedaży biletów zasili konto Stowarzyszenia Ochrony Małych Koni z Archangelos „Faethon”.

16 lipca godz. 22:00 do 24:00

Koncert Janisa Haroulisa na Stadionie Miejskim Diagoras w Rodos. Bilety w przedsprzedaży po 13 euro, przy wejściu 15 euro.

18 lipca godz. 22:00 do 24:00

Koncert Vasilisa Papakonstantinou i jego gościa w Teatrze M. Mercouri w Fosie. Wstęp w przedsprzedaży (do 16 lipca) 12 euro. Bilet regularny 15 euro. Dzieci do lat 6 za darmo.

20 i 21lipca - Festiwal Polifonia europejska

Cykl koncertów mieszanego chóru rodyjskiego, chóru dziecięcego oraz światowej sławy chóru francuskiego. Poza tym warsztaty muzyczne i inne wydarzenia w wielu punktach Starego Miasta. Więcej informacji na: www.arts-spontanes.com/festival

22 i 23 lipca godz. 21:30

Gratka dla wielbicieli klasyki. W teatrze w Średniowiecznej Fosie przez dwa wieczory odbywać będą się dwa przedstawienia komedii Arystofanesa „Sejm kobiet” (gr. Εκκλησιάζουσες). Bilety w cenie 15 euro.

22 - 30 lipca - Festiwal w Agiou Soula

Coroczny Festiwal w Agiou Soula koło Soroni. W programie pokazy koni, występy tańców, gry, zabawy oraz tradycyjnie wyścigi osiołków. 
 

25 lipca godz. 22:00 do 24:00

Koncert Kostis Maravegias w teatrze M. Mercouri w Fosie. Więcej informacji w terminie późniejszym na Fan Page Wyspa Rodos.

27 lipca od godz. 21:00 do 24:00

W Astronomy Cafe kolejne party z okazji pełni księżyca. Zabawa przy muzyce oraz obserwacja księżyca, który tej nocy możesz oglądać przez teleskop za darmo. Nie zapomnij zabrać ze sobą telefonów komórkowych, aby zrobić zdjęcie księżyca razem przez teleskop.

30 lipca godz. 22:00 do 01:00

Koncert Janisa Aggelakasa wraz z zespołem w ramach RHODES SUMMER FESTIVAL odbędzie się na plaży Tsambika
Bilety w przedsprzedaży 10 euro, regularne 12 euro.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz