Booking.com

piątek, 10 listopada 2017

Spacer po Dolinie Aithonas

Dolina Aithonas (Κοιλάδα Αίθωνας) spokojna zielona dolina znajdująca się na północnym zachodzie od wioski Archangelos. Nie jest to powszechnie znana, ani często odwiedzana dolina i w tym tkwi jej największy urok.

Αίθωνας

Nazwa doliny pochodzi od czasownika αίθω, oznaczającego świecę i zapalam. Według mitologii,
Aithonas był jednym z czterech koni z rydwanu boga słońca – Heliosa. Zarazem najlepszy koniem.Wracając do samej doliny, to popularnie nazwana jest również doliną pomarańczy, z powodu sporych połaci upraw drzewek cytrusowych. Oprócz drzew owocowych znaleźć można w dolinie strzeliste cyprysy, klony, drzewa truskawkowe czy dużo drzew iglastych.

Dolina jest tez pełna wody, szczególnie widoczne jest to w sezonie zimowym. Obecnie przepływająca zwykle dolinę rzeka Has, jest tylko niewielkim strumykiem.

Naszą trasę rozpoczęliśmy od kapliczki PANAGIA ALEMONITRA (ELEIMONITRIA), pochodzącej z 1727 roku.Następnie skierowaliśmy się na północ, w stronę KAPI. Po drodze towarzyszyły nam ptaki, niezmącona cywilizacją natura i piękne widoki, których zdjęcia nie są w stanie oddać. Widać jednak wyraźnie, że i tutaj zawitała już jesień, czego dowody przedstawiam w fotograficznym materiale poniżej.
Miłego oglądania :)


A tak przebiegała nasza trasa na mapie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz