Booking.com

sobota, 4 listopada 2017

Rhodes for life 2017

Rhodes for life to nazwa organizacji non-profit założonej, by wspierać chorych na raka i zbierać fundusze dla miejskiego szpitala w Rodos. Pieniądze te zgromadzone dzięki m.in. sprzedaży specjalnych koszulek, wykorzystywane są na zakup sprzętu diagnostycznego.


To również nazwa cyklicznej imprezy, która odbywa się corocznie na jesieni, w początkowych
dniach listopada. Impreza ta to wspólna rozgrzewka przed biegiem, dla tych, którzy chcą wziąć udział w wyścigu oraz spacer dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą biegać. Trasa ma długość cztery i pół kilometra i biegnie częściowo przez Stare Miasto.


Jaki sprzęt zakupiono w poprzednich latach?


Przez 7 kolejnych lat udało się zakupić następujący sprzęt diagnostyczny:
2010- Dermatoskop (do diagnozowania raka skóry)
2011- Urządzenie do wykrywania raka prostaty
2012- Histeroskop do diagnostyki i leczenia raka szyjki macicy
2013 - Kolonoskop (przydatny w diagnostyce i leczeniu raka jelita grubego)
2014 - Rino-Laryngoskop, potrzebny do diagnostyki i leczenia niektórych form raka krtani
2015 – sprzęt do wykrywania raka piersi.
2016 – sprzęt radiologiczny (diagnostyka raka płuc)

Rodos dla życia 2017


W tym roku impreza dobędzie się po raz ósmy z rzędu i będzie miała miejsce jutro, czyli 5 listopada, o godz. 11:00 na placu przed ratuszem w Rodos.

Dochód uzyskany z imprezy i sprzedaży koszulek zostanie przekazany do oddziału Patologii miejskiego szpitala, w celu zakupu trzech maszyn do wczesnej diagnozy raka. Maszyny, które planuje się zakupić za uzyskane środki to: wysokiej rozdzielczości mikroskop, powłoka do automatycznego barwienia próbek i płytek oraz maszyna do pobierania próbek histopatologicznych. Do tej pory wszystkie próbki wysyłane były do Aten, od nowego roku może się to zmienić i możliwe będzie wykonywanie badań histopatologicznych na miejscu, co skróci czas oczekiwania na diagnozę i podjęcie leczenia. Całkowity koszt zakupu tych maszyn wynosi 46 376 euro.

Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej osób wzięło udział w tym charytatywnym biegu, dla dobra wszystkich mieszkańców. Działając razem można wydać wojnę rakowi i zrobić coś dla wspólnego dobra.

Relacje z lat: 2014, 2015 i 2016.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz