środa, 6 września 2017

Magiczne wieczory muzyczne w pałacu Wielkiego Mistrza

Międzynarodowy Festiwal Rodos odbywa się w tym roku już po raz dziesiąty i poświęcony został 70-tej rocznicy przyłączenia Dodekanezu do Grecji.Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 12 września w Pałacu Wielkich Mistrzów, na Starym Mieście w Rodos. Festiwal ten skupia corocznie artystów z całej Grecji oraz z zagranicy.
Wystąpią orkiestry oraz artyści tacy jak: Camerata, Orkiestra Symfoniczna ERT, wybitny solista Dimitris Sgouros na fortepianie, orkiestra „Viento de Tango” z Włoch, renesansowy Zespół Wokalny „CantArte” z Niemiec, "Diphono" z Nowego Jorku oraz inni.


Plan występów przedstawia się następująco:

7 września 2017 o godz. 21:00, wystąpi światowej sławy pianista Cyprien Katsaris, który zagra Chopina, Liszta, Schuberta i innych kompozytorów.

8 września o godz. 21:00, z okazji jubileuszu 40- lecia śmierci Marii Callas, wystąpi dwóch wybitnych solistów Opery Narodowej, Wasiliki Karagianni, sopran oraz tenor Jannis Christopoulos. Na fortepianie zagra Sofia Tamvakopoulou.

12 września o godz. 21:00, festiwal będzie zdominowany przez zespół “String Demons”. Konstantyn i Lydia Boudounis, grają unikalną muzykę będącą połączeniem różnych stylów muzycznych np. muzykę klasyczną z heavy metalem, czy rock z tradycyjną muzyką ludową.

Wszystkich melomanów serdecznie zapraszam na to niezwykłe muzyczne wydarzenie.  
Wstęp wolny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz