czwartek, 28 września 2017

7 Festiwal Kościelnej Muzyki Organowej

Od 28 września do 7 października 2017 roku, trwać będzie siódmy sezon Festiwalu Organowego w Rodos. Obejmie cykl koncertów w katolickich kościołach św. Franciszka oraz Santa Maria. Festiwal Organowy stał się częścią większego Festiwalu „Terra Sancta”, największego międzynarodowego festiwalu organowego Bliskiego Wschodu.


W tym roku koncerty odbędą się w dniach 28 i 30 września oraz 2, 4, 6 i 7 października o godz.
20:30, a program obejmuje występy artystów Rodos i z całej Grecji oraz z zagranicy. Muzycy, soliści oraz chóry zaprezentują repertuar obejmujący muzykę religijną, oraz klasyczną.
W Grecji nieczęsto można usłyszeć organy, tym bardziej jest to szansa na uczestnictwo w niecodziennym wydarzeniu.
Organy umieszczone w kościele św. Franciszka, należą do największych w Grecji, stąd wybór miejsca festiwalu nie jest przypadkowy. Jedynie koncert 2 października odbędzie się w kościele Santa Maria.


Program wydarzenia:


28 września, koncert inauguracyjny z muzyką sakralną kompozytorów niemieckich. Wystąpią Zoe Kokkala — sopran, Elpidoforos Raisakis – baryton oraz Michalis Kantaridis – organy.

30 września wystąpi ateński chór „Musica Sacra” z muzyką sakralną francuskiego romantyzmu pod kierunkiem Christosa Paraskevopoulosa.

2 października, wyjątkowy koncert, który odbędzie się w Santa Maria. Natalie Eleftheriou, sopran i Christos Paraskevopoulos, organy, wykonają muzykę angielskich kompozytorów barokowych.

4 października, w święto św. Franciszka, patrona Włoch, w kościele franciszkanów zagra Walter Gatti, który od 1988 regularnie koncertuje zarówno jako solista jak i jako akompaniator dla chórów, solistów i orkiestr w Austrii, Czechach, Francji, Niemczech, Polsce, Hiszpanii, Szwajcarii i Włoszech, grając na najważniejszych festiwalach.
Program w całości poświęcony muzyce Jana Sebastiana Bacha zostanie wzbogacony o głos mezzosopran Ioanny-Vassiliki Koraki.

6 października to dzień zróżnicowanej muzyki sakralnej od dzieci i chór mieszanego, poprzez orkiestrę Gminy Petaloudes, z Evanthia Kritikou, sopran, Margaret Vainnio, organy, pod kierunkiem Flory Pelekanos.

7 października, ostatni koncert poświęcony będzie muzyce celtyckiej z chórem „Saint Cecilia Singers”, z Yiannisem Kaikisem na puzonie oraz pod kierownictwem Chrisa Paraskevopoulosa, który zagra na organach.

Źródło: rodiaki efimerda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz