Booking.com

czwartek, 24 sierpnia 2017

Współczesne Dionizje

Stowarzyszenie Kulturalne Embonas „Attaviros” organizuje po raz 60-ty Festiwal Wina. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend i będzie trwała trzy dni.


Embona jest wioską, skupiającą w jednym miejscu producentów wina. Swoją siedzibę ma tutaj duża
wytwórnia Emery oraz kilka mniejszych, niewielkich, najczęściej rodzinnych winiarni, gdzie można kupić wina słodkie i półsłodkie, których trudno wypatrywać w sieciowych sklepach.

To właśnie winiarnie CAIR, Emery oraz lokalni wytwórcy, są głównymi sponsorami imprezy. Bez nich nie byłoby festiwalu, dzięki któremu można poznać lokalne tradycje i zwyczaje oraz skosztować za darmo miejscowych winogron i produkowanych z nich win. Będzie można także spróbować tradycyjnych, lokalnych wypieków z pieca chlebowego, wykonywanych według starych receptur.


Tegoroczny program, jak zwykle obejmuje pokazy muzyczne i taneczne oraz degustacje wina wyprodukowanego w Embona. Będą miały one miejsce wieczorem 25, 26 i 27 sierpnia. Jednak głównym wydarzeniem tegorocznego festiwalu, będzie sobotni koncert, który dadzą razem Glykeria i Dimitris Bassi. Przy dźwiękach muzyki na żywo będzie można się bawić niemal przez cała noc.

Jeżeli chcecie zobaczyć autentyczną grecką zabawę, poznać zwyczaje, posłuchać świetnych piosenkarzy, spróbować lokalnych przysmaków i popić wrażenia winem, to nie powinno was zabraknąć na sobotniej zabawie w Embona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz