Booking.com

środa, 19 kwietnia 2017

Wędrówka piesza Kalavarda – Kamiros

Wiosna to czas, kiedy różne stowarzyszenia na wyspie organizują piesze wycieczki. Przeznaczone są one dla wszystkich chętnych i najczęściej bezpłatne.

Kamiros

W najbliższą niedzielę, czyli 23 kwietnia odbędzie się kolejna w tym roku. Będzie to wędrówka z
klasztoru Św. Anny w miejscowości Kalavarda do wejścia starożytnego Kamiros.
Rozpoczęcie marszu o godz. 9:15 spod klasztoru św. Anny w Kalavarda, do wejścia na teren starożytnego Kamiros i powrót tą samą trasą. W sumie 12 km spacer po drogach i lasach zachodniego Rodos.
Przewidywany czas przejścia około 3 godzin. Trasa o średnim stopniu trudności znajduje się w regionie Kalavarda, noszącego ślady historii już od czasów prehistorycznych.

Każdy chętny na wyprawę powinien być całkowicie zdrowy, mieć własny plecak z wodą i przekąskami. Wymagany jest również odpowiedni do okoliczności ubranie i buty do chodzenia, nakrycie głowy. Impreza z uwagi na stopień trudności przeznaczona raczej dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.

Jak zwykle zdarzenie zakończy się wieczorem muzyki i tańca, w okolicy Św. Anny. Uczestnictwo dobrowolne.
Jeżeli ktoś chce uczestniczyć w wycieczce, jednak nie ma jak dojechać, to organizowany będzie transport z miasta Rodos 23 kwietnia. Autobusy będą czekać już od 07:30 na placu Franciszka i wyjada o godzinie 08:00. Zapisy na transport pod numerem telefonu 2241035937 (poniedziałek — piątek 08:00 do 15:00).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz