sobota, 7 maja 2016

Przykładowe ceny napoi

Nie sposób wymienić wszystkich dostępnych napoi, tak jak niemożliwe jest dokładne określenie ich cen. Wszystko zależy od tego gdzie, w sensie miejscowości, jak też, w jakim lokalu raczyć będziemy się trunkami.


A wybierać naprawdę jest, w czym. Na całym Rodos działa kilka tysięcy kafenionów, kawiarni, barków i innych lokali, w których można napić się kawy, piwa lub drinka.

Nie wspomnę już o wodzie dostępnej w każdym dowolnym miejscu, także w sklepach i kioskach. Jednak nawet w przypadku wody ceny nie są jednoznaczne. W przypadku zakupu w markecie za butelkę 1,5 l zapłacimy 40 – 50 centów, a 500ml – 20 centów. Jednak, gdy kupujemy w miejscach „turystycznych” za takie same butelki zapłacimy nawet 2 euro za dużą i 1 euro za małą butelkę. Dlatego wodę najlepiej kupować na zgrzewki, w większym sklepie, a zaoszczędzone pieniądze lepiej wydać na inne trunki.

Przyjrzyjmy się piwu. Za puszkę zapłacimy w sklepie 60 centów do 1 euro, za butelkę trochę więcej. Koszt piwa w lokalu to od 2 do nawet 4 euro.

W lokalach podają najczęściej lokalne wina. Ich cena uzależniona jest od wielkości i tak za szklankę, czyli 250ml zapłacimy około 4 euro, za karafkę o pojemności 500ml, 6 do 8 euro, zaś butelka 750ml kosztować nas będzie już nawet 20 euro. Przy czym koszt tej samej butelki w sklepie może być nawet czterokrotnie niższy.

Tak samo sprawa ma się z szampanem. Za trunek ten lokalnej firmy Cair trzeba będzie zapłacić 34 euro, zaś za Moet & Chandon, nawet 79 euro. Te ceny pochodzą z Lindos, które jest chyba najdroższym miejscem na spożycie posiłku.

Po alkoholach chce się wypić coś orzeźwiającego, a nie ma jak świeżo wyciskany sok z pomarańczy. Koszt takiego soku to najczęściej 2,50 - 3 euro.

Jednak najczęściej pije się kawę. I tutaj ceny zależą też od rodzaju kawy. Jak się one kształtują?

Espresso 2 euro
Podwójne espresso 3,20
Cappuccino 3 euro
Kawa po grecku 2,50 euro
Podwójna kawa po grecku 3,20 euro
Nescafe 3 euro
Freddo 3,50 euro
Latte 3,50 euro
Irish coffee 5,50 euro
Liquer coffee 5 euro

Dzieci mogą spróbować czekolady zarówno zimnej, jak I gorącej. Koszt obu to około 3 euro.

Grecy zwykle nie piją herbaty (chyba, że są chorzy) jednak podają ją w niektórych lokalach. Jej koszt jest zbliżony do cen kawy i wynosi zwykle  2- 3 euro.

Wszystkie podane przeze mnie ceny mogą nieznacznie się różnić, w zależności od miejsca, które odwiedzimy. Jednak pisząc jej miałam na celu podanie wartości orientacyjnych i szacunkowych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz