sobota, 16 stycznia 2016

Nowa wystawa stała w Muzeum Sztuki Nowoczesnej


Muzeum Sztuki Nowoczesnej Gminy Rodos składa się z czterech oddziałów W jednym z nich, na parterze budynku Nestorideiou Melathron postanowiono udostępnić kolekcję znanego malarza i rytownika, Valiasa Semertzidisa.


W ten sposób postanowiono uhonorować artystę, który przez długi czas mieszkał i tworzył oraz którą ukochał.
Valias Semertzidis urodził się 18 lutego 1911 roku w Krasnodarze, na Kaukazie, z małżeństwa mieszanego: greckiego ojca i rosyjskiej matki. W 1923 roku wraz z rodzicami przeniósł się do Aten, gdzie w 1928 roku rozpoczął studia w Szkole Sztuk Pięknych. Po jego pierwszym udziale w Międzynarodowych Targach w 1935 roku, zaczął systematycznie wystawiać swoje prace jako członek grupy "Elefteri Kalitechni
Od 1964 roku do śmierci w 1983 roku artysta mieszkał w Rodos. Wyspa urzekła go do tego stopnia, że znalazło to odzwierciedlenia we wszystkich jego kolejnych pracach. Tworzyła prace zarówno niewielkiego formatu, jak też ogromne, zdobiące wiele rodyjskich hoteli czy miejsc użyteczności publicznej. Artysta tworzył niemal do końca, do swojej śmierci w 1983 roku.

Wystawę otwarto 13 stycznia o godzinie 18.30 w Nestorideion Melathro i pozostanie ona dostępna dla publiczności, do końca grudnia 2016 roku.
Przypominam, że Muzeum otarte jest od wtorku do soboty od 8:00 do 16:00.
Chętnych zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz