wtorek, 29 grudnia 2015

Przerwa bożonarodzeniowa – gdzie się bawić

Okres Bożego Narodzenia w Grecji, to nie tylko kilka świątecznych dni, lecz całkiem spora, dwutygodniowa przerwa od codziennych zajęć. I o ile większość dorosłych nie ma wówczas wolnego, to dla dzieci jest to okres świątecznych wakacji.


W okresie tym trwającym do ósmego stycznia, organizowane są różne imprezy, pod patronatem miasta, a obejmujące darmowe koncerty, pokazy, przedstawienia czy malowanie twarzy dla maluchów ;)
Prócz tego, jak co rok pod Ratuszem rozłożył się kiermasz bożonarodzeniowy, który postoi tam do 10 stycznia. Obejmuje on oprócz wspomnianych już kramów różne atrakcje dla małych i większych.


Nowością na placu jest zjeżdżalnia na oponach. Nie jest to atrakcja dla najmłodszych, gdyż trzeba podejść po śliskich schodach na górę, ciągnąc za sobą kółko-ponton. W przypadku mniejszych dzieci obsługa jednak pomaga. Atrakcja kosztuje 4 euro, za trzy zjazdy.


Po drugiej stronie placu usytuowało się sztuczne lodowisko. Koszt jazdy po nim, to 6 euro za pół godziny lub 8 za godzinę. Wejście obejmuje koszt wypożyczenia łyżew.Pomiędzy znajdują się m.in. punkt, przy którym można zrobić sobie zdjęcie na mikołajkowych saniach oraz Tradycyjna karuzela z konikami.


Nieco z boku Ratusza ustawiły się kolejne atrakcje dla najmłodszych: elektryczne bujaki, karuzele, trampolina czy mini ciuchcia. Koszt tych atrakcji od 1 do 3 euro.W noc Sylwestrową przed Ratuszem, czekać będzie atrakcja dla dorosłych, czyli koncerty oraz zabawa przy muzyce, na świeżym powietrzu. W tym przypadku, wstęp wolny.

Miłej zabawy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz