Booking.com

piątek, 25 września 2015

Światowy Dzień TurystykiŚwięto turystyki obchodzone jest corocznie 27 września, począwszy od 1980 roku. Święto to o zasięgu światowym, ustanowione zostało w 1979 roku przez Światową Organizację Turystyki.


Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki w ramach
społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa ona na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.
Corocznie w wielu miejscowościach na Rodos, dzień ten jest okazją do świętowania. Także w tym roku organizowanych będzie wiele imprez, pokazów i innych form wspólnej zabawy. Z okazji Dnia Turystyki, będzie też można skorzystać z darmowych wejściówek, koncertów itp.

Przykładowe miejsca:
Afandou, godz. 20:00. Występy taneczne i zabawa z orkiestrą na żywo. Przewidziano poczęstunek oraz napoje.
Faliraki, godz. 19:30. Występy oraz muzyka na żywo
Theologos, godz. 19:00. Pokazy grup tanecznych i bufet. Przewidziano również narodzenie turystów odwiedzających po raz kolejny miejscowość Theologos.
Lardos, godz. 20:30. Pokazy tańca tradycyjneo oraz nowoczesnego. Zabawa na głównym placu wsi.

I na koniec Lindos, które jako miejsce kojarzące się typowo z turystyką, przygotowało chyba najbogatszy program, na który składać się będą pokazy tradycyjnych pieśni i tańców, a na każdego turystę czekać będzie kielich wina i kwiaty.
Jakby nie patrzeć jest to okazja, by podpatrzeć ja się bawią Grecy, a już na pewno by oglądnąć za darmo pokazy, za które biura podróży każą sobie płacić ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz