Booking.com

poniedziałek, 16 lutego 2015

Farma strusi oraz mini ZOO

Będąc w okolicy Doliny Motyli, warto odwiedzić miejscową farmę strusi, połączoną z mini ZOO. Rodos Ostrich Farm and Park, bo taką nazwę nosi farma, mieści się zaledwie 3 kilometry od Doliny, jadąc w kierunku zachodnim.


W celu dojechania do farmy, należy skręcić z głównej drogi i podążyć kilometr za drogowskazami.

Na miejscu znajduje się wiele gatunków strusi, a także inne zwierzęta, zarówno dzikie, jak i hodowlane. Nie jest to wielkie ZOO i dorośli oczekujący wielkich atrakcji mogą się zawieść. Jednak dla maluchów jest to warta polecenia atrakcja. Mają możliwość bliskiego kontaktu z lamą, małpkami, jeżozwierzem, wielbłądem czy kucykami. Na tych ostatnich można również jeździć. Poza tym dzieci z miasta mogą zobaczyć osły, świnki, kury czy kaczki. Nie można zapominać o strusiach, których jest tu, co najmniej kilka gatunków. Dużą gratką może być zobaczenie na własne oczy rodyjskiego jelonka, czyli jelenia dama dama, którego figura zdobi jedną z kolumn w porcie Mandraki.
Dla pokrzepienia sił po zwiedzaniu można przysiąść w snack barze i zjeść oryginalne potrawy, takie jak: jajecznica ze strusich jaj, filet ze strusia czy strusioburgera. Można też pozostać przy filiżance kawy. Dla zainteresowanych działa też sklepik z pamiątkami.Farma otwarta jest cały rok (my byliśmy pod koniec stycznia) w godzinach od 09:00 do 19:30.

Bilety to 4,50 euro dla osoby dorosłej, 2,50 euro, dla dzieci od 3 do 12 lat oraz darmowe wejście dla maluchów.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz