Booking.com

wtorek, 16 września 2014

Jazda konna na Rodos

Wyspa stwarza wiele możliwości do uprawiania jeździectwa, począwszy od jazdy na godziny, a na wakacjach w siodle kończąc.


Na całej wyspie znajduje się kilkanaście miejsc, w których można spędzić czas w siodle. Od małych stadnin z kilkoma końmi, na dużych, licencjonowanych ośrodkach kończąc.

Poniżej kilka z ośrodków, które są w pełni wyposażone, kontrolowane i posiadające dobre opinie.

Zacznijmy od największej, czyli Klubu jeździeckiego „Kadmos", założonego w 1996 roku. Kilka lat później ośrodek przeniósł się na 12 hektarową, prywatną działkę, położoną wśród lasów w niedalekiej odległości od Asgourou (5km) Ialyssos (5km) oraz Faliraki (9km)
Na terenie zamieszkuje 35 koni.
W klubie istnieje możliwość jazdy konnej dla profesjonalistów, tor przeszkód, nauka jazdy dla początkujących, wynajem koni na śluby oraz inne wydarzenia. Klub organizuje również konkursy oraz dłuższe wycieczki.

Zainteresowanych odsyłam bezpośrednio na stronę klubu: http://www.rhodesriding.com
Lub pod numery telefonów: 0030 22410 96651, 0030 6944 726922.

Drugim zasługującym na uwagę klubem jest Klub Jeździecki „Fivos”. Położony jest on na zachód od głównej drogi Rodou – Lindou, mniej więcej pośrodku między miejscowościami Faliraki i Afandou.
Klub organizuje przejażdżki dla zaawansowanych, jak i naukę jazdy dla początkujących. Na dzieci czekają kucyki.
Nauka jazdy kosztuje 20 euro za lekcję, jazda w górach – 25 euro za godzinę, jazda po plaży, to koszt 30 euro, za półtorej godziny, zaś trzy godzinna wycieczka do Kalithies i z powrotem, to koszt 60 euro.
Przejażdżka na kucyku, dostępna jest dla dzieci od szóstego roku życia, zaś jej koszt to 2o euro.

Po więcej informacji zapraszam na stronę szkoły:
http://www.fivos-horse-riding.com/fivos_horse_riding_rhodes_prices.html lub pod numer telefonu: 00306938618252

Kolejny klub jeździecki nosi nazwę „Ranczo Elpida” i ma swoją siedzibę w Laerma.
Ranczo posiada bogatą ofertę kilkugodzinnych oraz jednodniowych wycieczek, a także tygodniowych turnusów w siodle.
Zapewnia, bowiem wyżywienie, noclegi oraz transfer z lotniska.
Zainteresowanych zapraszam na stronę http://www.elpidaranch.eu lub pod numery telefoniczne: 003022440 61281, 003069 4813 2977

Dodam tylko, że istnieje możliwość jazdy na godziny, po wcześniejszym, telefonicznym kontakcie. Koszt takiej jazdy, zależy od czasu i wynosi odpowiednio: 20 euro za pół godziny, 25 euro za godzinę oraz 35 euro za półtoragodzinna przejażdżkę.

Ostatnie już ranczo, o którym wspomnę ma swoją siedzibę niedaleko Ialyssos. Prowadzony jest przez małżeństwo: Marię i Pantelisa Hatzivasileiou.
Ośrodek otwarty jest od 1 lutego do końca listopada i przyjmuje gości bez ograniczeń wiekowych. Oferuje zarówno lekcje dla początkujących, jak i przejażdżki dla zaawansowanych.
Ponadto istnieje możliwość noclegu, wypożyczenia rowerów lub zorganizowania grilla.

Szczegóły pod numerami telefonów: 6945208530, 6951971115.


Powyższe ośrodki to nie jedyne, lecz te które obok jazdy konnej oferują pomoc,doradztwo, naukę czy inne atrakcje. Na amatorów, którym wystarczy zwykła przejażdżka po okolicy, czekają w wielu miejscach wyspy małe, utrzymujące zaledwie kilka koni stadniny.
Wystarczy rozglądnąć się po okolicy...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz